Prázdniny jsou v plném proudu

Vše se mění. Ale my, co jsme ještě zažili krásu vesnice, kde lidé chovali králíky, slepice a čuníky, aby pořádali v zimě zabíjačky, víme, jak moc jsou dnešní děti ochuzené.
Není nutné se každé prázdniny vydávat na cesty za exotikou. Pokud nemáte vlastní chatu, či babičku žijící na vesnici, můžete si najít v nabídce domků na internetu, místo, kde byste se svými dětmi chtěli strávit dovolenou. Takový statek, nebo dnes se tomu říká farma, kde vy i vaše ratolesti budete mít stoprocentní pohodlí, ale budete bydlet mezi zvířaty a v přírodě, nad to není.
zataženo nad loukou
Co je krásnějšího, než se vzbudit do slunečního rána, kdy kokrhá kohout. Pravda, on vstává velice časně, ale zase na druhou stranu, přece nechcete promarnit dovolenou v posteli. To můžete rovnou zůstat doma.
Právě díky dnešnímu způsobu života, budou děti uchváceny pohledem na živá zvířata, která znají jen z knížek a počítačových monitorů. Možná jim ze začátku nebudou vonět, ale i na to si zvyknou. A vy taky.
Vzpomeňte si, jaké to bylo krásné, když jste chodili na procházku po polní cestě, kde kvetl rudý mák a vítr si pohrával s dozrávajícím obilím.
a celá vaše rodina je šťastná, že konečně prožívá okamžiky, o kterých bude moci mluvit se známými a nebude to stejné jako každý rok, kdy vyprávíte o povalování u moře, jen na jiném místě.
Nebojte se, že se vaši potomci budou nudit a chtít vysedávat s mobilem, či tabletem v ruce. Nejen pohled na hospodářská zvířata je bude zajímat. Lehnout si do trávy a poslouchat zpěv ptáků, cvrkot cvrčků bude pro ně zážitkem. Obzvlášť, pokud bydlí ve městě, kde usednutí do trávy hrozí rizikem hnědých smrdutých kalhot, nebo zabodnuté jehly.
pšeničné pole
Nebojte se nějaké skvrny od trávy, nemusíte úzkostlivě dbát na mytí jídla, když při procházce natrhají maliny, nebo borůvky a rovnou je strčí do pusy. Vždyť sami jste to jako děti dělali a žádnou nemoc, kterou vás straší internet, jste neměli.
Při chůzi po lesních pěšinách můžete uvidět třeba srnku.
Možná vám bude dovoleno utrhnout si něco málo dozrávajících plodů přímo na statku. Jablíčko dozrálé v českém sadu, je sladké jako med. Stejně budou vaše děti překvapené, jak chutnají na sluníčku dozrálé hrušky. A když dostanete na talíři rajče, už nikdy nesáhnete na ty v supermarketu.
Rozhodnete-li se takto strávit část prázdnin, určitě nebudete litovat a vaše děti vám budou vděčné za zážitek, který český venkov nabízí.

Prázdniny jsou v plném proudu
5 (100%)1